VI Wojewódzki konkurs recytatorski szkół specjalnych Strzyżów 2012r.

W dniu 25 kwietnia 2012r. w sali widowiskowej Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, odbył się  VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt.: „ Grunt to rodzinka”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie.

dsc05793_1024x576

W konkursie uczestniczyło 63 uczniów z trzynastu Szkół Specjalnych województwa podkarpackiego. Dzieci recytowały wiersze w myśl motta konkursu: „Grunt to rodzinka”, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie przed szerszą publicznością.

Otwarcia konkursu i powitania gości dokonała Dyrektor SOSW w Strzyżowie pani Bożena Niemiec. Prowadzącymi konkurs byli nauczyciele pani Beata Potwora, i pan Paweł Pufki. Występy uczestników poprzedziła piosenka konkursowa w wykonaniu uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie pt: „Hej rodzina jest Ok.”

dsc05805_1024x576

Zmagania uczestników oceniało Jury w składzie:

• Krystyna Barć -Dudek          (dyrektor PPP w Strzyżowie – przewodnicząca Jury)
  • Alicja Kielar                           (dyrektor ŚDPS w Godowej)
  • Jadwiga Cieślak                     (nauczycielka w SOSW w Strzyżowie)

Jury przyznało wyróżnienia za piękną recytację we wszystkich kategoriach wiekowych:

• Mateusz Radosz z ZSS w Tarnobrzegu za wiersz pt.:  „Brat”
  • Monika Szczepanik ze SOSW w Krośnie za wiersz  pt.:  „Moja rodzina”
  • Maksymilian Malski ze SOSW w Ropczycach za wiersz pt.:   „Nasza rodzina”
  • Agnieszka Hajduk ze SOSW w Strzyżowie za wiersz pt.:   „Jadą goście”

• Michał Paszek ze SOSW we Frysztaku za wiersz pt.: „Kochanym rodzicom”
  • Katarzyna Borowicz ze SOSW w Krośnie za wiersz pt.:  „Największe bogactwa”
  • Anna Borowy ze SOSW w Jaśle za wiersz pt.:   „Szczęśliwy dom”
  • Mateusz Krzysztoń ze SOSW w Strzyżowie za wiersz pt.:  „Mój dom”

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

• Filip Gwóźdź ze SOSW w Ropczycach za wiersz pt.:   „Zbuduje dom”
  • Krystian Baj ze SOSW w Leżajsku za wiersz  pt.:  „Wiersz dla mamy i taty”
  • Piotr Kubik z ZSS w Tarnobrzegu za wiersz pt.:   „Rodzina”
  • Joanna Chłanda z ZSS w Rzeszowie  za wiersz  pt.:   „Jest taki dzień”

Dodatkowo Jury przyznało nagrody za piękną interpretację:

• Grupie ze SOSW w Przemyślu za wiersz pt.: „Koło rodzinne wg moralności Pani Dulskiej”
  • Aleksandrze Szewczyk z ZSS w Tarnobrzegu za wiersz pt.: „ Album rodzinny”
  • Szymonowi Łuszczki ze SOSW w Mrowli za wiersz pt.:  „Fiku – miku w pamiętniku”

Tegoroczny konkurs dodatkowo uatrakcyjnił pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu zaproszonych gości, państwa Katarzyny i Wieńczysława Leszczyńskich, którzy przyjechali do nas z Tarnowa. Są oni Mistrzami Polski w Kategorii Osób Niewidomych i Słabowidzących. Uczestniczą  w turniejach tańca towarzyskiego w ramach Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Osób Niewidomych i Słabowidących oraz w turniejach organizowanych przez  Polskie Towarzystwo Taneczne. Swoje umiejętności prezentowali również uczniowie naszego Ośrodka w tańcu Cuntry zatytułowanym „Swing w uliczce”.

p1120555_1024x768   p1120495_1024x768

W ocenie Jury poziom konkursu był wysoki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Recytacja wierszy sprawiła wiele radości i zadowolenia zarówno samym uczestnikom jak i ich słuchaczom. Konkurs zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem i wykonaniem piosenki konkursowej pt.: „Hej rodzina jest Ok”. Więcej zobaczycie w galerii»